مقالات, وسایل نقلیه برقی

4 دلیل برای خرید سه چرخه برقی یا ای-ترایک

با شنیدن واژه های سه چرخه، نخستین تصویری که در ذهن بسیاری از ما شکل میگیرد، سه چرخه های اسباب بازی گونه کودکان است که برای سرگرمیشان میخریم. اما در حقیقت سه چرخه های برقی کاربرد های فراوانی دارند؛ به ویژه برای افرادی که قصد دارند بدون آلوده کردن و تخریب محیط زیست خود، باری را جا به جا کنند؛

سه چرخه های برقی یا ای-تِرایک ها با داشتن دو چرخ موازی در عقب و یک چرخ در جلو باعث شده اند که نگهداری تعادل به نسبت دوچرخه و دوچرخه های برقی بسیار راحت تر باشد؛ به همین دلیل میان سالمندان، کودکان و افرادی که قصد استفاده باری از سه چرخه ها را دارند از محبوبیت زیادی برخوردار هستند.

سودمند برای سلامتی شما

سبک زندگی مدرن امروزه باعث شده بسیاری از افراد فرصت کافی برای ورزش کردن و حفظ سلامت خود پیدا نکنند. تحقیقات نشان میدهند تنها دو ساعت پدال زدن در هفته برای بازگرداندن سلامت عمومی بدن کافی است. سه چرخه برقی یا ای-تِرایک برای آن دسته از افراد که به دنبال ورزشی هوازی برای تقویت قوا و عضلات خود با شدت پایین و آسیب رسانی کم هستند بسیار مناسب است. پس  باتری ای-تِرایک خود را شارژ کنید و هنگام رفتن به محل کار خود یا خرید های خانه تا حد توان پدال بزنید و اگر احساس خستگی یا فشار کردید، میتوانید از پِدال اسیست کمک بگیرید یا به طور کلی اجازه دهید موتور چرخ ها را بچرخاند.

کمک به محیط زیست

امروزه همه ما از پیامد های مخرب سوخت های فسیلی آگاه هستیم و دوست داریم در از تنها خانه مان – کره زمین – به خوبی نگهداری و از آسیب های زیست محیطی بیشتر جلوگیری کنیم. سه چرخه های برقی یکی از راه های کمک به محیط زیستمان است.

همه باتری های استفاده شده در محصولات RadRoad از لیتیم یون (Li-Ion) درست شده اند در فاصله 2 تا 4 ساعت شارژ میشوند و مسیری بین 40 – 60 کیلومتر را با یک بار شارژ طی میکنند. از آنجایی که سه چرخه های برقی از سوخت فسیلی استفاده نمیکنند بنابراین برخلاف وسایل نقلیه گازوئیلی هیچ گونه دود اگزوزی در اتمسفر و جو کره زمین آزاد نمیشود. سالانه یک اتومبیل معمولی چیزی حدود دو تُن کربن دی اکسید تولید و در فضا منتشر میکند.

از خانه تا محل کار با ای-تِرایک

از آنجایی که عموما متوسط سرعت دوچرخه های برقی یا ای-بایک ها و سه چرخه های برقی یا ای-تِرایک ها زیر 25 کیلومتر بر ساعت است، بنابراین برای استفاده از آنها نیازی به گواهینامه یا مجوز مخصوص نیست و قوانین استفاده از آنها درست مثل دوچرخه و سه چرخه های عادی است. بنابراین همه افراد با سنین مختلف و در شرایط گوناگون میتوانند از مزیت های بسیار ای-تِرایک استفاده ببرند.

روز به روز افرد بیشتری در شهر های بزرگ تصمیم به استفاده از دوچرخه یا سه چرخه به عنوان ابزاری برای رفتن به محل کار خود میگیرند؛ اما در شهر های پر فراز و نشیبی مانند تهران فشار فیزیکی زیادی بر روی بدن اعمال میشود و طبیعتا هر چقدر سختی راه بیشتر باشد علاوه بر خستگی تعریق نیز افزایش میابد؛ قطعا هیچ کدام از ما دوست نداریم با ظاهری ژولیده و بد بو، زیر بغل های خیس و لباس های چروک در محیط کار خود حاظر شویم. سه چرخه های برقی یا ای-تِرایک شما را از این پدیده خجالت آور نجات میدهند؛ با روشن کردن پِدال اَسیست پس از تشخیص اولین مقاومت در پدال ها (برای مثال در فراز ها) موتور فعال شده و شما را همراهی میکند.

آمار نشان میدهد بیش از نیمی از مسافت های بین خانه افراد تا محل کارشان کمتر از 20 کیلومتر میباشد که این مسافت به راحتی توسط ای-بایک و یا ای-تِرایک ها پوشش داده میشود.

مهم ترین ویژگی سه چرخه های برقی: حمل بار

یکی از مهم ترین ویژگی های سه چرخه های برقی در مقایسه با عضو دیگر خانواده برقی خود، دوچرخه های برقی، برآورده کردن امکان حمل بار میباشد. فرض کنیم شما تصمیم گرفته اید در حق سلامتی خود و محیط زیست لطف کنید و برای حمل و نقل از یکی از سیستم های انرژی پاک بهره ببرید. اکنون این پرسش پیش می آید که وسایلم را کجا بگذارم؟!

سه چرخه ها یا ای-تِرایک های RadRoad با داشتن یک باکس متوسط میان دو چرخ عقب به شما امکان جاسازی هر وسیله ای را که دوست داشته باشید میدهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *