ای-بایک, دوچرخه برقی, مقالات, وسایل نقلیه برقی

دوچرخه برقی یا ای-بایک (E-Bike)

شاید بتوان گفت مرسوم ترین نوع ای-وی و وسایل نقلیه برقی که توجه بسیاری از دوستداران محیط زیست و انرژی پاک را جلب کرده است، دوچرخه های برقی هستند که خود زیرشاخه های متعددی دارند.

آلودگی هوا، هزینه های گزاف تعمیر و نگهداری خودرو های شخصی، قیمت سوخت، ترافیک شهر های بزرگ، کمبود جای پارک و مشکلات محیط زیستی باعث شده اند بسیاری از مردم به دنبال جایگزینی برای نیاز های نقل و انتقال خود باشند.

در یکی از جدید ترین تحقیقاتی که توسط “دیلویت” انجام شده است پیش بینی میشود تا سال 2025 به جمعیت شهری به طور جهانی 2.5 میلیارد نفر افزوده شوند که یعنی شهر ها شلوغ تر خواهند شد. اگر سیستم نقل و انتقال شهر ها خودرومحور باقی بمانند ترافیک ها بیشتر، طولانی تر، متراکم تر و مدت زمان جابه جایی جان فر سا تر خواهد شد.

تفاوت دوچرخه برقی با دوچرخه های عادی چه میباشد؟ در اینجا بخوانید

جایگزینی برای خودرو شخصی

سیستم نقلیه عمومی یکی از راه حل هایی است که به فکر میرسد. اما باز هم محدودیت هایی وجود دارد؛ خطوط مترو و بی آر تی هنوز در بسیاری از محله های شهر های بزرگ راه نیافتادند و یا دسترسی به آنها برای همه راحت نیست، ازدحام سرسام آور آنها یکی دیگر از دلایلی است که بسیاری از افراد ترجیح میدهند از اتومبیل شخصی استفاده کنند؛ اتوبوس های عادی درست مانند ماشین های شخصی درگیر ترافیک میشوند و هر چه تعداد آنها بیشتر شود فضای شهری بیشتری اشغال خواهد شد.

اما مهم ترین محدودیت وسایل نقلیه عمومی این است که شما معمولا نمیتوانید مسیر مبدأ تا مقصد خود را بدون جابه جایی در ایستگاه های متفاوت طی کنید، انتظار برای اتوبوس یا قطاری با سالن خالی (یا حداقل کم ازدحام تر!) در مترو، سوار و پیاده شدن در ایستگاه درست در میان همهمه و… میتواند بسیار طاقت فرسا باشد؛ ای-بایک نه تنها مکمل بلکه میتواند برای فواصل نسبتا کوتاه جایگزینی برای وسایل نقلیه عمومی باشد.

اگر شما نیز فردی آینده نگر هستید، سرمایه گزاری بر روی وسیله ای که جای کمتری را اشغال میکند، هزینه های کمتری را برایتان رقم میزند و به سلامت کلی شما کمک میکند، تصمیم بسیار درستی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *